+371 26126110
+371 26126110

Protezēšana

Protezēšana ir trūkstošo zobu aizstāšana ar protēzi, lai atjaunotu košļāšanas funkciju un pacienta estētisko izskatu. Dr. Vidža zobārstniecības klīnikā pieejamas plašas protezēšanas iespējas. 

Neizņemamās protēzes

Pie neizņemamajām protēzēm pieder zobu kroņi un tiltveida protēzes.

Klīnika piedāvā neizņemamās protēzes sākot no metālplastmasas kroņiem un tiltiem, kas ir funkcionāli un izskatās estētiski, bet nav tik izturīgi, līdz pat tādām neizņemamajām protēzēm, kā metālkeramikas, keramikas un cirkonija kroņi un tilti, kas ir ļoti estētiski un arī ļoti izturīgi.

Izņemamās protēzes

Šīs protēzes parasti ar skavām stiprinās pie esošajiem zobiem, un daļēji vai pilnīgi balstās uz mīkstajiem audiem ( smaganām). Protēzes var izņemt un ielikt. 

Mūsu klīnika piedāvā Plastmasas izņemamās protēzes, kuras ir estētiskas, un labi nodrošina košļāšanas funkciju. Pie šīm protēzēm ir grūtāk pierast, jo plastmasas bāze aizņem lielu daļu mutes dobuma, bet pozitīvais ir šo protēžu zemā cena un zoba zaudējuma gadījumā to var vienkārši pielikt pie protēzes.

Metāla izņemamās protēzes

Balstās daļēji uz zobiem un daļēji uz mīkstajiem audiem. Protēžu pozitīvās īpašības: higiēniskas, ļoti ērtas, izturīgas, izmaksā lētāk nekā tiltveida protēzes. Protežu negatīvās puses: grūti pievienot zobu protēzei, ja tas ir zaudēts, dārgākas nekā plastmasas izņemamās protēzes.